دادور
#

آیا اماکن ورزشی اماکن تجاری محسوب میشوند؟

کاربری اماکن ورزشی
  • ۶ آبان ۱۳۹۹
  • 1306 بازدید
  • بدون نظر

اگر زیر زمین ساختمان مسکونی که دارای پروانه و پایان کار مسکونی میباشد تبدیل به مجتمع ورزشی شود مشمول تبصره بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها میشود؟

وزارت کشور در پاسخ به نامه استانداری، اماکن ورزشی را مشمول بند ۲۴ ماده ۵۵ دانسته است. در صورتیکه به نظر من چون اماکن ورزشی دارای پروانه فعالیت ورزشی هستند نه پروانه کسب یا پیشه و پروانه فعالیت خود را از سازمان ورزش و جوانان دریافت می کنند نباید از تعاریف اماکن تجاری و کسب و پیشه که پروانه از اتاق اصناف و سازمان صنعت معدن تجارت می گیرند تبعیت کنند. نظر جنابعالی چیست؟
تخلفات ساختمانی در فعالیتهای ورزشی و تبدیل مسکونی به ورزشی موضوعی اختلافی است. ولی طبق قواعد عمومی میتواند فعالیتی تجاری و مشمول بند ۳ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری محسوب شود. اخذ مجوز از اتاق اصناف لزوما به معنی تجاری بودن یا نبودن نیست. رویه قضایی نیز در این خصوص قائل به تفکیک نیست و البته ضابطه ای هم ارائه نداده است. در هر حال با تجاری تلقی شدن، موضوع می تواند مشمول تبصره بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری یعنی تعطیلی و علاوه بر آن اعاده به وضعیت پروانه گردد. تذکر این نکته لازم است که تجاری بودن موضوع به معنی لزوم صدور پایان کار با کاربری تجاری و درج کاربری تجاری نخواهد بود.
«برگرفته از کتاب پرسش و پاسخ مردمی در نظام اداری شهرداریها»

شماره های تماس:

۰۹۱۲۶۳۸۶۹۵۴

۰۲۱۷۷۰۵۷۶۰۵

۵/۵ - (۱ امتیاز)
بیشتر بدانید:  وکیل دیوان عدالت اداری در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی
09126386954