دادور
#

وکالت ایرانیان خارج از کشور (ارائه کلیه خدمات حقوقی به ایرانیان خارج از کشور)

وکالت ایرانیان خارج از کشور
  • ۱۳ مهر ۱۴۰۰
  • 2303 بازدید
  • بدون نظر

قاعدتاً افرادی که خارج از مرزهای یک کشور زندگی میکنند ولی در کشور خود مسائل حقوقی، مالی یا اداری دارند نیازمند دریافت خدمت از یک موسسه یا شخص رسمی و معتبر و دارای پروانه از کشور هستند. بنابراین این نوع خدمات از جنسی است که باید ارائه دهندگان این سرویس ها از آن آشنا بوده و به آن مسلط باشند. به عنوان مثال وکیلی که امور مربوط به انحصار وراثت شخص مقیم خارج از کشور را انجام میدهد، میبایست علاوه بر تسلط به امور انحصار وراثت، نسبت به نحوه ارائه گزارش به موکل خود و احیاناً برگزاری جلسات از طریق واتساپ اقدام نماید. همچنین وکیلی که با موکلین خود از سایر کشورها در ارتباط است به روند اعطای وکالت از خارج از کشور و زیر و بم آن آشناست. ما در گروه حقوقی دادور، به هموطنان مقیم خارج از کشور این اطمینان را میدهیم که با اتکا به تخصص گرایی و تسلط کامل بر روند برقراری ارتباط با افراد مقیم خارج از کشور، تجربه ای منحصر به فرد از دریافت خدمات حقوقی را داشته باشند.

وکیل ایرانیان خارج از کشور

به منظور دریافت خدمات حقوقی یا اداری از وکیل ایرانیان خارج از کشور ابتدا باید طرح موضوع شود. چرا که ممکن است هر وکیلی در یک حوزه خاص فعالیت نماید. برخلاف ارائه خدمات حقوقی به اشخاص مقیم در داخل ایران، ارائه خدمت به اشخاص مقیم خارج از کشور طیف گسترده تری از امور را در بر میگیرد. به عنوان مثال در ایران اشخاص برای امور اداری و یا مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و یا امور بانکی یا خرید و فروش ملک وکیل نمیگیرند و محول نمودن این امور به وکیل متعارف نیست. در حالیکه برای ایرانیان مقیم خارج از کشور دریافت اینگونه خدمات بسیار لازم و ضروری است. چرا که انجام هر یک از خدمات فوق برای خود شخص بسیار پر هزینه و گاهاً ناممکن است.

برای انجام امور حقوقی و اداری توسط وکیل ایرانیان خارج از کشور از کجا شروع کنیم؟

هموطنان عزیز مقیم سایر کشورها برای طرح موضوع ابتدا به ساکن با واتساپ ما در لینک سبز رنگ پایین صفحه در ارتباط باشند. میتوانید موضوع خود را از طریق ارسال پیام صوتی و یا متنی و یا تماس با ما در میان بگذارید. پس از طرح موضوع و بررسی امکان انجام آن به صورت رایگان در صورت حصول توافق، روند اعطای وکالت و شروع کار به صورت گام به گام طی میشود.

اعطای وکالت و تنظیم وکالتنامه

برای اینکه وکیل بتواند از جانب موکل خود امور حقوقی و قانونی را انجام دهد نیازمند این است که یک اجازه و اختیار از وی داشته باشد. وکالتنامه رسمی همان سندی است که این اختیار به وکیل داده میشود. حال ایرانیان خارج از کشور میتوانند مستقیماً به یکی از وکلای دادگستری وکالت دهند تا وکیل امور مربوطه را انجام دهد. همچنین میتوانند یک وکالتنامه به نام یکی از افراد مورد اعتماد خود و یا یکی از افراد خانواده اعطا کند و آن شخص  به وکیل دادگستری اختیارات دریافت شده را اعطا نماید.

انواع و اشکال اعطای وکالت ایرانیان خارج از کشور

انواع و اشکال اعطای وکالت ایرانیان خارج از کشور

تنظیم وکالتنامه از طریق سامانه میخک: شما به هر شخصی که میخواهید وکالتی رسمی بدهید، میتوانید از سامانه میخک که توسط وزارت امور خارجه طراحی شده است وکالتنامه و متن آن را تنظیم نموده و سپس با مراجعه به سفارتخانه یا کنسولگری نسبت به امضای آن اقدام کنید. حال اگر این وکالتنامه به نفع شخصی که در داخل ایران میشناسید (به عنوان مثال برادرتان) باشد، آن شخص میتواند این وکالتنامه را در داخل ایران به وکیل دادگستری تفویض نماید. همچنین میتوانید بدون اینکه وکالت را با واسطه تنظیم کنید، نام یک وکیل رسمی دادگستری را به عنوان وکیل در وکالتنامه درج کنید.

اعطای وکالت از طریق سامانه ثنا: در صورتی که قبلاً در سامانه ثنای قوه قضاییه ثبت نام نموده اید، میتوانید از طریق این سامانه به وکیل ایرانیان خارج از کشور وکالت بدهید. اعطای وکالت از طریق سامانه ثنا به این شکل است که ابتدا موکل به وکیل اعلام میکند که عضو سامانه مذکور است. سپس وکیل اقدام به تنظیم وکالتنامه مینماید. تأیید و امضای وکالتنامه از طریق ارسال یک پیامک حاوی یک کد پنج رقمی به شماره موبایلی است که قبلاً در سامانه توسط موکل ثبت گردیده است. بنابراین شما میبایست به آن تلفن همراه و پیامک های ارسالی به آن دسترسی داشته باشید تا با ارسال مجدد (فوروارد) آن کد به وکیل امضای الکترونیک در وکالتنامه درج و ثبت نهایی گردد.

نکته: موضوعی که باید ذکر شود این است که وکالتنامه تنظیم شده توسط سامانه ثنا فقط در محاکم دادگستری و اداره ثبت قابل پذیرش است. بنابراین برای مراجعه به سایر ادارات نیازمند تنظیم وکالتنامه از طریق سفارت و یا دفاتر اسناد رسمی است.

اعطای وکالت ایرانیان خارج از کشور از طریق دفاتر اسناد رسمی: سومین راه برای اعطای وکالت رسمی به وکیل ایرانیان خارج از کشور، دفترخانه های اسناد رسمی است. بدین منظور شما قبلاً باید یک وکالت به نام یکی از اشخاص در داخل ایران تنظیم کرده باشید و آن شخص میتواند با هماهنگی تلفنی به وکیل مقیم در ایران مراجعه و نسبت به اعطای وکالت اقدام نماید.

جهت هرگونه سوال در خصوص اعطای وکالت به وکیل ایرانیان خارج از کشور و دریافت مشاوره رایگان از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

نکات مهمی که باید در خصوص وکالت ایرانیان خارج از کشور بدانید

۱) اموری را که میتوان برای قبول وکالت به وکیل ایرانیان خارج از کشور سپرد

علاوه بر دعاوی حقوقی و پرونده های مربوط به دادگستری که از تخصص های وکلای رسمی دادگستری است، میتوان هرگونه امور اداری از قبیل خرید یا فروش ملک، نظارت بر انعقاد صحیح قرارداد از جانب موکل، انجام امور مربوط به نظام وظیفه، پیگیری امور اداری مربوط به دانشگاه ها و وزارتخانه ها، انجام انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور و فروش اموال وراث، وصول مطالبات و هرگونه احقاق حقوق آنها در داخل ایران را به وکلای رسمی دادگستری سپرد.

۲) هزینه حق المشاوره و حق الوکاله برای اشخاص مقیم خارج از کشور چقدر است؟

طرح اولیه موضوع و دریافت مشورت کلی از طریق واتساپ با وکیل ایرانیان خارج از کشور، رایگان است. ولی پس از بررسی اولیه و ارائه مشاوره کلی در صورتی که پروندهّ یا موضوع شما نیازمند ارائه مشاوره تخصصی تر و یا بررسی دقیق تر و یا ارسال تصاویر مدارک داشته باشد، حق المشاوره متناسب اعلام خواهد شد. ضمناً اگر قصد اعطای وکالت به وکیل ایرانیان خارج از کشور گروه حقوقی دادور را داشته باشید با توجه به موضوع پرونده، مبلغ حق الوکاله تعیین و اعلام میگردد.

وکالت ایرانیان خارج از کشور

برخی از خدماتی که گروه حقوقی دادور به ایرانیان خارج از کشور ارائه میدهد

امور ملکی ایرانیان خارج از کشور

امور ملکی شامل طیف گسترده ای از خدمات حقوقی و اداری و مالی را شامل میشود. هرگونه اقدام در اداره ثبت جهت اخذ سند تک برگی، افراز و تفکیک مال مشاع، نظارت بر فروش ملک و انتقال وجه حاصل از فروش به حساب بانکی مالک، اجاره دادن ملک و انعقاد قرارداد با مستأجر و دریافت وجوه اجاره بها، تخلیه نمودن ملک از ید مستأجر یا متصرف و مدیریت امور مالی و ملکی و قبول وکالت ایرانیان خارج از کشور در امور ملکی از جمله اقداماتی است که یک وکیل ملکی میتواند به اشخاص مقیم خارج از کشور ارائه دهد.

وکالت در امور اداری برای ایرانیان خارج از کشور

هرگونه خدماتی که نیاز به مراجعه به ادارات، ارگانها و وزارتخانه ها داشته باشد، میتواند شامل خدمات وکیل ایرانیان خارج از کشور گروه حقوقی دادور شود. از جمله:

الف) مراجعه به شهرداری ها و رفع موانع اداری و دریافت مجوزهای مربوطه.

ب) مراجعه به دانشگاه ها و وزارت علوم و دریافت تأییدیه تحصیلی و هرگونه امور مربوط به دانشگاه.

ج) انجام تمام موارد مرتبط با نظام وظیفه و سربازی.

د) مراجعه به هر یک از ادارات و وزارتخانه ها و پیشبرد هرگونه امور اداری.

انجام امور مربوط به طلاق و دعاوی خانوادگی

زوجینی که قصد طلاق دارند، یا هر دو نفر در انجام آن موافق هستند و یا فقط یکی از زوجین اصرار بر طلاق دارد. در صورتی که هر دو نفر موافقت برای طلاق داشته باشند میبایست برای طلاق توافقی اقدام کنند. طلاق ایرانیان خارج از کشور با اعطای وکالت هر دوی آنها به وکیل رسمی دادگستری در ایران ممکن است. در صورتی که زوجین بخواهند بر اساس قانون کشوری که در آن اقامت دارند طلاق بگیرند و توافقات آنها در ضمن طلاق در کشور خارجی بر توافقات آنها در طلاق ایرانیشان موثر باشد، میتوانند توافقات خود را که در دادگاه کشور خارجی انجام داده اند را به وکیل ایرانیان خارج از کشور در ایران اعلام کنند تا بر طبق همان توافقات، تقاضای طلاق در دادگاه های ایران نیز ثبت گردد.

انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور

در صورتی که شخصی فوت کند و در ایران اموالی داشته باشد کلیه امور مربوط به آن انحصار وراثت و مدیریت اموال بازماندگان و تقسیم ماترک توسط وکیل ایرانیان خارج از کشور گروه حقوقی دادور قابل انجام است. هرگونه سوال و راهنمایی و مشاوره با وکیل انحصار وراثت از طریق پیام و تماس واتساپی برای هموطنان عزیز خارج از مرزهای کشور عزیزمان رایگان است.

سوالات متداول

آیا پس از اعطای وکالت توسط سامانه میخک، نیاز به پست کردن اصل وکالتنامه هست؟

خیر ارسال عکس وکالتنامه کافی است. چرا که از طریق کد درج شده در وکالتنامه امکان استعلام وکالتنامه وجود دارد.

برای اعطای وکالت به وکیل ایرانیان خارج از کشور باید چه کار کنیم؟

جهت اعطای وکالت به وکیل گروه حقوقی دادور میتوانید از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید. هرگونه پیام و تماس واتساپی و بررسی اولیه موضوع برای هموطنان مقیم خارج از کشور رایگان است.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی
09126386954