دادور
#

 آیا ادعای متصرف یا دارنده سند عادی توسط شهرداری شنیده می شود؟

دارنده سند عادی
  • ۶ آبان ۱۳۹۹
  • 1332 بازدید
  • بدون نظر

کمیسیون ماده ۱۰۰ آیا میتواند متصرف و یا دارنده سند عادی را به عنوان ذی نفع مورد شناسایی قرار دهد؟

 به نظر میرسد پاسخ به این سوال مثبت باشد. زیرا به استناد نص صریح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری در موارد تخلفات ساختمانی به تقاضای شهرداری موضوع در کمیسیون مطرح میشود. کمیسیون پس از وصول پرونده به ذی نفع اعلام میکند که ظرف ده روز توضیحات خود را کتباً ارسال دارد. پس از انقضاء مدت مذکور کمیسیون مکلف است تصمیم مقتضی بر حسب مورد اتخاذ کند. در مواردی که شهرداری از ادامه ساختمان بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه جلوگیری میکند مکلف است حداکثر ظرف یک هفته از تاریخ جلوگیری موضوع را در کمیسیون مذکور مطرح کند. در غیر این صورت کمیسیون به تقاضای ذی نفع به موضوع رسیدگی خواهد کرد. لذا به نظر میرسد کمیسیون ماده ۱۰۰ بدون ابلاغ به ذی نفع و در واقع بدون رعایت اصل تناظر نمیتواند مبادرت به صدور رای نماید. بر این اساس میتواند متصرف یا سازنده غیر مجاز یا دارنده سند عادی را به عنوان ذی نفع مورد پذیرش قرار دهد.
۵/۵ - (۱ امتیاز)
بیشتر بدانید:  کارشناس کمیسیون ماده 100 توسط چه کسی تعیین میشود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی
09126386954