دادور
#

سامانه تصمیم طلاق چیست؟

سامانه تصمیم

بر اساس قانون حمایت از خانواده، زوجینی که تصمیم به طلاق میگیرند لازم است که در ابتدا به واحدهای مشاوره و مددکاری ارجاع شوند. بدین منظور با همکاری قوه قضاییه و سازمان بهزیستی سامانه ای به نام سامانه تصمیم طلاق راه اندازی شده که متقاضیان قبل از مراجعه به دادگاه باید مشخصات خود را در آن وارد کرده و نوبت مشاوره دریافت نمایند. این سامانه برای طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوجه و طلاق به درخواست زوج کاربرد دارد.

جهت ثبت نام طلاق توافقی مراجعه به سامانه ثبت درخواست طلاق (سامانه تصمیم طلاق) به نشانی zaman.behzisti.net برای نوبت دهی وقت مشاوره الزامی است. (در صورت نداشتن وکیل طلاق توافقی)

مراحل ثبت نام در سامانه تصمیم طلاق

در این سامانه، چهار مرحله را باید طی کنید:
مرحله اول) در ابتدا از روی نقشه ای که در اختیارتان قرار میگیرد، استان محل سکونت خود را انتخاب کنید.
مرحله دوم) در مرحله بعد اطلاعات خود (زوج و زوجه) را وارد کنید.
مرحله سوم) بعد از آن تاریخ و ساعت مناسب برای مشاوره را انتخاب نمایید.
مرحله چهارم) اطلاعات خود را تایید و کد پیگیری دریافت کنید.
پس از آن در روز و ساعت مشخص شده با مدارک هویتی خود (کارت ملی و شناسنامه) به محل مرکز جامع مراقبت از خانواده مراجعه کنید. این مرکز پس از ارزیابی های اولیه، پرونده طلاق را به یکی از واحدهای مشاوره خانواده ارجاع خواهد داد.
واحدهای مشاوره ظرف ۴۵ روز نظر خود را در خصوص پرونده طلاق اعلام میکنند. در صورت تشخیص امکان سازش بین زوجین، پرونده بایگانی میگردد. در غیر این صورت پرونده برای طی مراحل طلاق به یکی از دفاتر خدمات قضایی ارجاع میشود.

لازم به ذکر است در صورتیکه جهت انجام طلاق توافقی، به وکلای گروه حقوقی دادور وکالت دهید، مراجعه به سامانه تصمیم طلاق لازم نیست. وکلای ما بدون نیاز به مشاوره و در کوتاهترین زمان کارها را انجام خواهند داد.

شماره های تماس:

۰۹۱۲۶۳۸۶۹۵۴

۰۲۱۷۷۰۵۷۶۰۵

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی
09126386954