دادور
#

طلاق به دلیل ناتوانی مرد یا طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی

طلاق به دلیل ناتوانی مرد
  • ۱۴ آذر ۱۴۰۰
  • 2294 بازدید
  • بدون نظر

طلاق انواع مختلفی دارد که عبارتند از: طلاق به درخواست مرد، طلاق به درخواست زن و طلاق توافقی. اگر طلاق به درخواست مرد باشد بدون هیچ دلیل موجهی میتواند همسر خود را طلاق دهد. چرا که در قانون ایران حق طلاق با مرد است. اما در صورتی که زن درخواست طلاق داشته باشد و مرد راضی به طلاق نباشد، حتما خانم برای گرفتن طلاق باید دلیل محکمه پسندی به دادگاه ارائه دهد. یکی از این دلایل میتواند طلاق به دلیل ناتوانی مرد و یا طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی باشد که این مورد از مصادیق عسر و حرج زوجه (زن) تشخیص داده میشود. در طلاق توافقی هم زن و شوهر نسبت به کلیه امور زندگی مشترک خود به تفاهم کامل میرسند و تصمیم به جدایی با رضایت دو طرفه میگیرند.

طلاق به دلیل ناتوانی مرد

بیشتر بدانید: وکالت در طلاق و حق طلاق برای زن

طلاق به دلیل ناتوانی مرد یا طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی

حالتهای مختلفی را میتوان در ناتوانی مرد یا نداشتن رابطه زناشویی متصور بود:

۱) مرد عنن باشد

در این حالت مرد توانایی نعوظ ندارد. این مورد چنانچه در دادگاه اثبات شود از مصادیق فسخ نکاح است. نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که عدم نعوظ مرد فقط مربوط به قبل از عقد نیست و چنانچه مردی بعد از عقد هم توانایی نعوظ خود را از دست بدهد، زن میتواند تقاضای فسخ نکاح نماید.

۲) مرد سرد مزاج است

در حالت دوم مرد توانایی نعوظ دارد ولی به دلایلی ممکن است سرد مزاج باشد. این مورد نیز چنانچه در دادکاه اثبات شود؛ از مصادیق عسر و حرج زوجه (زن) در نظر گرفته میشود و به همین استناد خانم میتواند تقاضای طلاق نماید.

۳) مرد زود انزال است و به دنبال درمان زود انزالی نیست

در این مورد هم در صورتی که در دادگاه ثابت شود که مرد زود انزالی دارد و به دنبال درمان هم نیست از مصادیق عسر و حرج زن در نظر گرفته میشود و خانم میتواند به همین دلیل تقاضای طلاق نماید.

۴) مرد عمداً رابطه جنسی برقرار نمیکند

اکر در دادگاه ثابت شود که زوج بدون هیچ دلیل موجهی از رابطه جنسی با همسر خود امتناع میکند، از جمله موارد عسر و حرج زن در نظر گرفته میشود و زن میتواند به استناد همین موضوع تقاضای طلاق نماید.

۵) رابطه جنسی مقعدی

در صورتی که زوج اصرار به داشتن رابطه جنسی مقعدی داشته باشد و زوجه نیز بتواند در دادگاه اثبات کند که در این خصوص در عسر و حرج است و تمایلی به آن ندارد، میتواند تقاضای طلاق به دلیل عسر و حرج نماید. در اکثر مواقع در این حالت دادگاه زوجه را به پزشکی قانونی جهت معاینه معرفی میکند.

۶) رابطه جنسی نامتعارف

رابطه جنسی نامتعارف مصادیق مختلفی دارد از جمله آن میتوان به تمایل بیش از حد مرد به رابطه زناشویی اشاره کرد. در این مورد هم در صورتی که زن بتواند عسر و حرج خود را از این موضوع در دادگاه ثابت نماید میتواند تقاضای طلاق کند.

شماره های تماس:

۰۹۱۲۶۳۸۶۹۵۴

۰۲۱۷۷۰۵۷۶۰۵

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی
09126386954