دادور
#

وکیل طلاق توافقی

طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی

هزینه هر طرف ۶ میلیون تومان (مجموعاً ۱۲ میلیون تومان)

طلاق توافقی - آیکن پرداخت

نحوه پرداخت: ۵۰درصد ابتدا، ۵۰درصد پس از تحویل دادنامه قطعی.

هزینه فوق شامل:

۱) حق الوکاله برای دو وکیل

۲) هزینه دادرسی

۳) داوری

(هیچگونه هزینه اضافی و جانبی اخذ نمیگردد.)

 مدت زمان: ۱ هفته الی ۲ هفته کاری زمانی است که معمولاً طی میشود تا محاکم رای را صادر کنند.

طلاق توافقی - آیکن مدت زمان

نیازی به حضور زوجین در دادگاه نیست.

طلاق توافقی - آیکن انتظار

بروز رسانی در تاریخ: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

(تماس از ۸ صبح تا ۱۱ شب)

چنانچه زن و شوهری تصمیم داشته باشند به صورت مسالمت آمیز، مسیر زندگی خود را جدا کنند و حق یکدیگر را با مذاکره تعیین کنند، تنها مسیر آن طلاق توافقی است. اگر میخواهی بدانی طلاق توافقی چطوریه؛ در این صفحه توضیحات کامل را داده ایم.

طلاق توافقی چطوریه؟

در طلاق توافقی، زن و شوهر برای گرفتن طلاق به یک فهم مشترک میرسند از اینرو به آن طلاق تفاهمی نیز میگویند.

از جمله مواردی که لازم است بر سر آنها توافق کامل بین زوجین انجام شود عبارتند از: حقوق مالی خانم از قبیل مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت و حقوق غیر مالی مانند حضانت فرزندان مشترک.

شرایط طلاق توافقی

دو گام باید بردارید: (در صورت وکیل طلاق داشتن)

گام اول: توافق زوجین با یکدیگر (تعیین تکلیف مهریه و حضانت فرزندان و…)

گام دوم: حضور در دفتر وکیل طلاق، اعلام توافقات انجام شده به وکیل و امضای وکالتنامه

پس از آن دیگر نیازی به حضور زوجین در هیچ یک از مراحل نیست.

طلاق توافقی چقدر طول میکشد؟

اعلام زمان دقیق برای وکلای دادگستری از مصادیق تخلف است.

ولی معمولاً روال به این گونه است که ۱ هفته الی ۲ هفته کاری زمان میبرد تا رای طلاق توسط دادگاه صادر گردد. البته این مدت زمان برای وقتی است که به وکیل طلاق توافقی گروه حقوقی دادور برای انجام روند کارها وکالت داده باشید. چرا که وکلای ما به کلیه روال اداری و قضایی تسلط کامل دارند و میتوانند در زمان بسیار کمی کلیه کارها را انجام دهند.

قاعدتاً فردی که به روند کار آشنا نیست ممکن است در اثر عدم تسلط به روال قضایی و اداری تا چند ماه درگیر موضوع باشد. برای دریافت اطلاعات دقیقتر به مقاله مدت زمان طلاق توافقی مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز وکیل طلاق توافقی

۱) اصل و فتوکپی سند ازدواج و یا رونوشت سند ازدواج  ۲) اصل و فتوکپی کارت ملی و شناسنامه زوجین

هزینه انجام کار توسط وکیل طلاق توافقی

در ابتدا باید بدانید که حق الوکاله کاملاً با توافق وکیل و موکل تعیین میشود. به همین دلیل است که نرخ مشخصی به عنوان حق الوکاله وجود ندارد و ممکن است وکلای مختلف، هزینه های متفاوتی اعلام نمایند.

اما در گروه حقوقی دادور، هزینه قطعی برای دو وکیل خانواده، ۱۲ میلیون تومان است. این هزینه شامل تمامی هزینه های مربوط به اخذ رای دادگاه از ابتدا تا انتهاست. هزینه های اقدام قانونی جهت طلاق توافقی، شامل حق الوکاله برای دو وکیل (که یک وکیل برای خانم و یک وکیل برای آقا خواهد بود)، هزینه ثبت دادخواست و هزینه های مربوط به داوری میباشد. برای اطلاعات بیشتر به مقاله هزینه طلاق توافقی مراجعه کنید.

نکته: شایان ذکر است بعد از اخذ رای قطعی دادگاه طرفین میبایست جهت ثبت طلاق، به یکی از دفترخانه های رسمی طلاق مراجعه نمایند که خدمات ثبت طلاق توسط دفترخانه، هزینه جداگانه داشته و مشمول هزینه های فوق نمیباشد.

مزایای استفاده از وکیل طلاق توافقی

در صورت وکیل داشتن، زوجین فقط یک جلسه میبایست جهت تحویل مدارک و اعطای وکالت حاضر شوند. سپس اگر خانم یائسه نباشد با راهنمایی وکیل، به آزمایشگاه مستقر در دادگاه خانواده جهت انجام تست عدم بارداری مراجعه خواهد کرد.

همچنین اگر خانم باکره باشد، برای تست بکارت با معرفی نامه ای که وکیل از دادگاه دریافت میکند، به پزشکی قانونی مراجعه خواهد کرد.

وکالت در طلاق (حق طلاق)

وکالت طلاق که گاهاً در جامعه به آن حق طلاق نیز گفته میشود، وکالتی است که از جانب مرد داده میشود و خانم با آن وکالت، حق طلاق دادن خود را دارد.

این وکالت ممکن است هنگام عقد در دفتر ازدواج داده شود و یا ممکن است بعداً طی توافقی در دفتر اسناد رسمی به خانم اعطا شود.

اگر خانم از همسرش وکالت در طلاق داشته باشد، برای انجام امور مربوط به طلاق، باید به وکیل دادگستری مراجعه کند. چرا که قانوناً امکان اجرای وکالتنامه بدون حضور وکیل دادگستری وجود ندارد.

دو نکته در خصوص وکالتنامه طلاق (حق طلاق)

نکته اول: برای انجام طلاق، نیازی نیست که حتماً وکالتنامه طلاق داشته باشید. با حضور خانم و آقا در دفتر وکالت، تمام امور انجام خواهد شد.

نکته دوم: با توجه به اینکه نوع طلاق از طریق وکالت طلاق (حق طلاق)، همان طلاق توافقی است، شرایط و هزینه های آن نیز همان است که در بالا ذکر شده است.

مراحل طلاق توافقی بدون وکیل

در مقاله ای تحت عنوان مراحل طلاق توافقی به طور مفصل در مورد کلیه مراحل، توضیحات مفصلی ارائه نموده ایم. پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را مطالعه نمایید. ولی به طور کلی و به اجمال مراحل طلاق توافقی بدون وکیل به شرح ذیل است:

۱) مراجعه به سامانه تصمیم طلاق و دریافت نوبت برای شرکت در جلسات مشاوره بهزیستی

۲) شرکت در حداقل ۵ جلسه مشاوره اجباری

۳) ثبت دادخواست در یکی از دفاتر خدمات قضایی

۴) ارجاع پرونده به یکی از شعب دادگاه خانواده

۶) دریافت گواهی عدم امکان سازش از دادگاه

۷) ثبت رسمی طلاق در محضر

تعیین تکلیف مهریه

گاهی سوال می شود که آیا “طلاق تفاهمی (توافقی) و مهریه نسبت به هم موثرند؟

آیا طلاق توافقی و بذل مهریه باید همزمان اتفاق بیفتد؟

در پاسخ باید گفت خیر، طلاق توافقی میتواند همراه با بخشش مهریه باشد یا گرفتن مهریه و یا بخشیدن قسمتی از مهریه. ولی آنچه مسلم است، مهریه باید تعیین تکلیف شود. بنابراین طرفین پس از مراجعه به وکیل طلاق اعلام میکنند که توافق نموده اند مهریه بخشیده شده و یا دریافت گردیده و یا بخشی از آن دریافت شده است.

طلاق توافقی در خارج از کشور

اگر زوجین هر دو خارج از کشور هستند، می توانند وکالتنامه ای به نام وکلای ما و یا به نام یکی از آشنایان خود در ایران تنظیم و ارسال کنند. اگر یکی از زوجین در ایران است، می تواند وکالتنامه ای به نام کسی که در ایران است تنظیم نموده و ارسال کند. در صورت مراجعه به کنسولگری یا سفارتخانه، میبایست به سامانه میخک مراجعه نموده و وکالتنامه را تنظیم و تکمیل کنید.

نکته: هزینه انجام طلاق توافقی برای هموطنان خارج از کشور به علت پروسه پیچیده تری که به همراه دارد تا دریافت رای دادگاه (رای طلاق توافقی) مبلغ ۱۵ میلیون تومان میباشد.

مطلب مرتبط: طلاق ایرانیان خارج از کشور

در وکالتنامه چه چیزی قید شود؟

۱) وکالت در بذل مهریه (در صورتی که تمام یا بخشی از مهریه بخشیده میشود) و قبول بذل

۲) اعتراض به رای، تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی و اسقاط حق تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی

۳) وکالت در تعیین تکلیف حضانت فرزندان (در صورت وجود فرزند)

جهت دریافت متن کامل وکالتنامه به واتساپ ما پیام دهید. (از لینک پایین صفحه استفاده نمایید)

سوالات متداول

طلاق توافقی چطوریه؟

در صورتی که زوجین قصد جدایی به صورت توافقی را داشته باشند، باید بر سر کلیه مسائل زندگی مشترک خود به تفاهم کامل برسند. سپس با توجه به اینکه قصد استفاده از خدمات وکیل را دارند یا خیر، مراحل متفاوت است که در متن توضیحات کامل داده شده است.

طلاق توافقی چقدر زمان میبرد؟

در صورتی که وکلای گروه حقوقی دادور کارها را انجام دهند، تقریباً ۱ الی ۲ هفته کاری زمان میبرد تا رای دادگاه صادر شود.

هزینه طلاق توافقی با وکیل چقدر است و حق الوکاله چگونه دریافت میشود؟

در گروه حقوقی دادور، حق الوکاله دو وکیل با تمام هزینه های جانبی تا اخذ رای دادگاه ۱۲ میلیون تومان است. که نصف این مبلغ (۶ میلیون تومان) در ابتدا و ۶ میلیون تومان باقیمانده پس از اخذ رای دادگاه پرداخت خواهد شد.

چه کار کنم که همسرم بعد از طلاق نتواند از بخشش مهریه پشیمان شود؟

برای این منظور هنگام ارائه توافقات خود در دادگاه، باید خانم حق رجوع به مهریه و یا همان “حق رجوع به مابذل” را از خود سلب و ساقط نماید.

در صورت وقوع طلاق آیا اسم همسرم از شناسنامه پاک میشود؟

در صورت عدم برقراری رابطه زناشویی امکان حذف نام همسر از شناسنامه وجود دارد.

چگونه مطمئن شویم به کسی که وکالت میدهیم وکیل رسمی دادگستری است؟

بهترین مسیر، سایت صندوق حمایت وکلای دادگستری است. با مراجعه به سایت صندوق حمایت در قسمت جستجوی وکلای دادگستری ایران، با درج شماره تلفن همراه وکیل، اطلاعات مربوطه به نمایش در می آید. (شماره های همراه وکلا در زیر درج شده است)

البته در خصوص وکلای ماده ۱۸۷ نیز سایت مربوطه اطلاعات وکلای آن مرکز را درج نموده است.

تماس با وکیل طلاق توافقی شرق تهران:

۰۹۱۲۴۱۴۸۵۴۲  و ۰۲۱۷۷۰۵۷۶۰۵

تماس با وکیل طلاق توافقی غرب تهران:

۰۹۱۲۶۳۸۶۹۵۴

نمونه رای طلاق توافقی:
۴.۹/۵ - (۷ امتیاز)

27 پاسخ به “وکیل طلاق توافقی”

 1. معصومه نادری گفت:

  سلام. من به جای مهریه میخوام پول پیش منزلی که اجاره کردیم رو به نامم بزنم چطوری اینکار را انجام بدیم؟ آیا لازمه این رو تو توافقات بیاریم؟

  • گروه وکلای دادور گفت:

   با سلام
   بله. امکان توافق بر روی هر نوع اموالی وجود دارد. در اینجا هم میتوانید این کار را انجام دهید. به این منظور باید اجاره نامه به شما منتقل شود. این امر مستلزم اینست که ضمن پشت نویسی اجاره نامه، امضای موجر هم زیر توافقات شما باشد.

 2. مصطفوی گفت:

  من ۱۱۴ تا سکه مهریه دارم و قرار شده شوهرم ۱۰۰ میلیون به من بده و بقیه ش رو ببخشم. اگر الان توافق کنم ،کی پول رو باید بگیرم؟ اگه توافق کنم و پرداخت نکنه چکار باید بکنم؟

  • گروه وکلای دادور گفت:

   با سلام
   شما میتوانید وجه توافق شده را در دفترخانه طلاق هنگام ثبت طلاق دریافت کنید. در صورتی که رای طلاق ظرف ۳ ماه اجرا نشود توافقات ضمن آن نیز ملغی خواهد شد. بنابراین جای نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

 3. علی گفت:

  سلام.آیادرطلاق توافقی حتمانفقه فرزندان رو پدرباید بده؟اگر توافق بشه که مادرحضانت ونفقه روباهم قبول کنه دادگاه قبول میکنه؟

  • گروه وکلای دادور گفت:

   با سلام
   بموجب ماده ۱۱۹۹ از قانون مدنی نفقه اولاد بر عهده پدر است. بنابراین هرگونه توافقی بر خلاف حکم قانونی فاقد اعتبار است.

 4. حمیدرضا گفت:

  سلام من با یه خانوم مطلقه ازدواج کردم و الان میخوایم از هم جدا شیم آیا امکانش هست اسمش از شناسنامم پاک شه؟

  • گروه وکلای دادور گفت:

   با سلام
   پاک کردن نام همسر از شناسنامه مخصوص زوجینی است که در دوران نامزدی و قبل از برقراری رابطه زناشویی طلاق گرفته باشد و اثبات این موضوع از طریق معاینه بکارت در پزشکی قانونی است. بنابراین در مورد شما حتی اگر ارتباط زناشویی نیز برقرار نشده باشد، به علت ازدواج سابق همسرتان امکان اثبات عدم برقراری رابطه وجود ندارد.

 5. موسی گفت:

  سلام ماازشهرستان هستیم ومیخاستیم چون شماسرعت عملتون خوبه کاروکالت طلاق توافقی روبه شمابسپریم.آیا فقط یک جلسه حضورپیداکنیم کافیه؟چون رفت وآمدبرایمان سخته.واینکه تست عدم بارداری روهمون روزمیشه دریافت کردیااینکه بایدبریم دوباره بیایم؟

  • گروه وکلای دادور گفت:

   با سلام
   بله یک جلسه حضور کافیست. تست عدم بارداری را در هر شهری که هستید میتوانید در همانجا انجام دهید. برای هماهنگی جهت حضور با ما تماس بگیرید.

 6. داود . فریدی فر گفت:

  بسیار خوشرو ، ب قانون زمان اهمیت میدن و در اسرع وقت کار رو ب انجام میرسونند . سپاس از جناب احمدی و خواهر گرامشان 🙏🙏

 7. اکبر گفت:

  سلام ما تو دوره عقد هستیم نامزدی و رابطه جنسی داشتیم نامزدم درخواست طلاق کرده ایا بازهم مهریه تعلق مبگیره بهش؟ و اگه نامزدم اقرار کنه ک باکره هست بازم میفرستنش واسه گواهی سلامت چون جداشیم شنیدم یک نوع دگه هست ک دادگاه نمیرن فقط میرن ثبت احوال تا اسم منو پاک کنه

  • گروه وکلای دادور گفت:

   با سلام
   به محض وقوع عقد، زن مالک کل مهریه میشود و بعد از وقوع رابطه زناشویی استحقاق دریافت کل مهریه را دارد بنابراین صرف اقرار و اعلام زوجه کافی نبوده و در صورت ادعای باکره بودن میبایست به پزشکی قانونی مراجعه نماید

 8. سمیرا گفت:

  سلام وقت بخیر. زن و مردی که ۵ سال جدا ازهم زندگی میکنن و ۲ سال زوج ازدواج مجدد کرده و تنها شرطی که برای طلاق همسراولش گذاشته بخشیدن تمام حق و حقوقش هس ایا بعد از بخشیدن مهریه و گرفتن طلاق
  امکان داره باز مهریه رو به اجرا بزاره
  شنیدم اگه مهریه بعد از طلاق به اجرا بزاره صیغه طلاق باطل میشه
  اگر صیغه طلاق باطل میشه تا پایان عده اگر زوجه پیش زوج رجوع نکنه
  طلاق قطعی هست یا کلا باطل میشه و
  بدون خواندن خطبه عقد باز رسمی زنو شوهر میشن؟؟
  درضمن زوج اهل کتک کاری و فحاشی بوده و نامه جعلی بخشیدن مهریه درست کرده و کارشناسان۳نفره و ۵ نفره تایید کردن که برگه جعلی بوده

  • گروه وکلای دادور گفت:

   با سلام
   زوجه میتواند در طلاق خلع بعد از اجرای صیغه طلاق به شرطی که حق رجوع به مهریه را اسقاط نکرده باشد، به مهریه رجوع کند. در این صورت طلاق خلع واقع شده تبدیل به خلاق رجعی شده و مرد نیز میتواند از طلاق رجوع نماید. حال در این صورت ازدواج سابق برقرار شده و مراجعه یا عدم مراجعه زوجه به زندگی مشترک تاثیری در صحت ازدواج ندارد

 9. Somaye گفت:

  سلام خسته نباشید یه سئوال داشتم من یک سال و‌نیمه ازدواج کردن و الان شش ماهه خونه پدرم هستم مشکلمون هم بخاطر مستقل نبودن شوهرم از خانواده اش است و‌نمیخواد از اونا جدابشه .من شکایت مهریه و‌نفقه کردم دادگاه هر سه ماه واسم یک مثقال طلاگذاشته طلامم‌جمعا ۵۵مثقال است ۱۲سال طورمیکشه تا مهریه م‌پرداخت بشه یعنی من الان تا ۱۲سال دیگه نمیتونم طلاق بگیرم ممنون میشم جواب بدید

  • گروه وکلای دادور گفت:

   با سلام
   خیر؛ تقاضای طلاق ارتباطی به اقساط مهریه ندارد. زوجه میتواند در حین اینکه تقاضای طلاق میکند و حتی بعد از طلاق و بعد از ازدواج دوم همچنان اقساط مهریه را دریافت کند ولی فارغ از موضوع مهریه تقاضای طلاق به درخواست زوجه میبایست با ارائه دلیل انجام شود

 10. س.س گفت:

  سلام وخسته نباشیدمن درخواست طلاق توافقی دادم ایادردادگاه بدون وکیل طول میکشه.اگه طول مبکشه چه بایدکردبدون وکیل زودتراجرابشه

  • گروه وکلای دادور گفت:

   با سلام
   مراجعه به مراکز مشاوره تعیین شده در سامانه تصمیم ۴ تا ۵ جلسه است بنابراین کوتاه ترین زمان طلاق توافقی بدون وکیل حدوداً سه تا چهار ماه است.

 11. زهرا گفت:

  سلام آیا باتوجه به اینکه میگن دختر غیرباکره نیازی به اذن پدر نداره برای ازدواج، میشه با تهیه‌ی گواهی ازاله‌ی بکارت از پزشکی قانونی به دفتر ثبت ازدواج مراجعه کنیم و عقد کنیم بدون حضور پدر؟ آیا عاقد این عقد دائم رو با این شرایط ثبت رسمی میکنه؟ تا حالا چنین ازدواج هایی صورت گرفته صرفا با گواهی ازاله بکارت؟( اولین ازدواجم هست و ۲۴ سال دارم اما دوشیزه نیستم)

  • گروه وکلای دادور گفت:

   با سلام
   صدور گواهی پزشکی قانونی منوط به دستور قضایی بوده و پزشکی قانونی راساً مبادرت به صدور گواهی نمی نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما در تماس باشید

 12. بهار گفت:

  طلاق توافقی کلا چند وقت طول میکشه
  طلاق غیر توافقی چقدر طول میکشه؟
  برای هر کدام چند جلسه باید به مرکز شما مراجعه کنیم؟

  • گروه وکلای دادور گفت:

   با سلام
   همچنان که در متن قید گردیده طلاق توافقی حدوداٌ ۲۰ روز کاری زمان میبرد و مراجعه شما به دفتر ما صرفا یک بار خواهد بود ولی طلاق یکطرفه حداقل ۵ ماه زمان میبرد و ممکن است علاوه بر مراجعه به دفتر نیاز باشد که یک یا چند بار به دادگاه مراجعه نمایید.

 13. زهرا قاسمی گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید من ۴سال ازدواج کردم و همسرم الان میگه من بچه نمیخوام میتونم شکایت کنم ازش حرفم به جای میرسه

  • گروه وکلای دادور گفت:

   با سلام
   تصمیم گیری برای فرزند آوری یک تصمیم مشترک است که باید توسط طرفین اتخاذ شود. در صورتی که مرد مایل به فرزند آوری نباشد، می تواند یکی از مصادیق عسر و حرج برای زن تلقی شده و دلیلی برای طلاق باشد ولی این موضوع جرم نبوده و تحت عناوین دیگر قابل شکایت نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی
09126386954