دادور
#

آیا برای دیوارکشی هم باید از شهرداری مجوز گرفت؟

مجوز دیوارکشی
  • ۶ آبان ۱۳۹۹
  • 1684 بازدید
  • بدون نظر

 آیا برای دیوارکشی هم باید از شهرداری مجوز گرفت؟

بله با عنایت به صدر ماده ۱۰۰ قانون شهرداری هرگونه عملیات عمرانی نیازمند اخذ مجوز از شهرداری است.
 ضمانت اجرای عدم رعایت این موضوع لزوما تخریب نخواهد بود.
چرا که رویه دیوان عدالت اداری دیوار کشی و حصار کشی را از صلاحیت کمیسیون ماده صد خارج دانسته است.
 اگر دیوار کشی خارج از محدوده شهر و در حریم شهرهای استان تهران باشد، شهرداری به استناد قانون نظارت بر گسترش شهر تهران حق تخریب بدون رسیدگی هیچ مرجعی دارد.
دیوار کشی در حریم شهر و در محدوده قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، تغییر کاربری به مفهوم مقررات شهرداری نیست.
 اما از حیث مقررات حاکم بر اراضی زراعی و باغها وفق موضوع دستورالعمل ماده ۱۰ قانون مذکور تغییر کاربری بوده که علاوه بر صدور حکم به قلع و قمع بنا، جریمه در حق صندوق دولت نیز از ضمانت اجراهای تعیینی است.

شماره های تماس:

۰۹۱۲۶۳۸۶۹۵۴

۰۲۱۷۷۰۵۷۶۰۵

۵/۵ - (۳ امتیاز)
بیشتر بدانید:   آیا ادعای متصرف یا دارنده سند عادی توسط شهرداری شنیده می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی
09126386954