دادور
#

وکیل خوب در تهران و مهارت های لازم آن در گروه وکلای دادور

وکیل خوب در تهران
  • ۲۷ آذر ۱۴۰۰
  • 2082 بازدید
  • بدون نظر

وکیل باتجربه و وکیل خوب در تهران و سایر شهرها کم نیست. ولی معمولاً وکلایی که در یک زمینه، وکالت تخصصی انجام میدهند، به زیر و بم قوانین و مقررات آن حوزه تسلط دارند.

بعنوان مثال وکیل شهرداری و وکیل دیوان عدالت اداری، در زمینه های مربوط به شهرداری ها و امور مربوط به دیوان عدالت اداری تبحر دارد.

وکیل خوب در تهران

مهارتهای یک وکیل خوب در تهران

۱) تسلط به کلیه قوانین و مقررات اخیر

۲) داشتن استراتژی برای انجام هر پرونده به صورت جداگانه

۳) مهارت نوشتن لوایح به بهترین و اثربخش ترین شکل ممکن

مجموعه دادور با تمرکز بر دعاوی و پرونده های زیر از متخصصین هر موضوع حقوقی بهره میگیرد.

بیشتر بدانید: وکیل سعادت آباد تهران

شما میتوانید در موارد زیر از خدمات وکیل خوب در تهران در همان زمینه تخصصی بهره بگیرید:

۱) دعاوی مربوط به شهرداری ها

وکیل خوب شهرداری در تهران غالباً در زمینه دعاوی مربوط به شهرداریها از قبیل اعتراض به رای کمیسیون ماده ۱۰۰ و مطالبه قیمت روز ملک از شهرداری و… فعالیت دارد.

۲) امور حسبی و گواهی انحصار وراثت

وکیل انحصار وراثت در تهران در زمینه امور حسبی، اخذ گواهی انحصار وراث محدود و نامحدود و همچنین تقسیم ارثیه (تقسیم ماترک)، آشنایی و تسلط به مقررات و رویه جاری دارد.

۳) دعاوی ملکی

وکیل ملکی خوب در تهران نیز به انواع دعاوی مرتبط با املاک احاطه دارد و شناخت کافی نسبت به قراردادهای ملکی و موارد مرتبط با زمین وملک دارد که اصطلاحاً در عرف وکیل زمین نیز گفته میشود.

البته در شاخه های حقوقی، وکیل زمین یا وکیل ملکی وجود ندارد و فقط وکلایی که تمرکز بر فعالیت هایی از این دست دارند در این زمینه ها ماهرترند.

جالب است بدانید علیرغم اینکه در کشور ما قوانین واحدی در تمام شهرها و استان ها اجرا میشود، ولی در بسیاری از موارد هر شهر یا استان در موضوع مشخصی رویه قضایی متفاوتی با شهر یا استان دیگر دارد. این موضوع را وکلایی که در شهرهای مختلف قبول وکالت نموده اند درک میکنند. دعاوی ملکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. وکلایی که تمرکز خود را بر دعاوی ملکی شهر تهران گذاشته اند تبحر بیشتری در حل و فصل پرونده های مرتبط با املاک در این شهر دارند.

در خصوص دعاوی ملکی، موضوعات بسیار زیادی ممکن است محل اختلاف و نزاع باشد. ولی یک سری از دعاوی پر تکرارند و این تعدد و تکرار باعث شده است که تقریباً رویه مشخصی در رویه قضایی ایجاد شود. وکیل خوب ملکی در تهران کسی است که بتواند با درصد بالایی امکان تحلیل رفتار و تفکر قضات نسبت به یک موضوع خاص را داشته باشد. موضوعات تکرار پذیرِ ملکی که دائماً توسط اشخاص در محاکم قضایی مطرح میشود از قرار زیر است:

الف- الزام به تنظیم سند رسمی: خواسته الزام به تنظیم سند رسمی شاید بیشترین دعوای ملکی مطروحه در محاکم باشد. پرونده های الزام به تنظیم سند رسمی علیرغم ظاهر روتین و آسان آن، بسیاری مسائل فنی و حقوقی میتواند به همراه داشته باشد. لذا رعایت بسیاری از موارد در نحوه تنظیم دادخواست و طرح دعوا و انتخاب اصحاب و خواندگان دعوا و همچنین مطرح نمودن خواسته هایی همراه با دعوای الزام به تنظیم سند رسمی توسط وکیل خوب در تهران و مهارت وکیل در پیش بینی رفتار قضات نسبت به یک دعوای مشخص، جملگی میتوانند شانس موفقیت در یک دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را تعیین کنند.

به عنوان مثال در شهر تهران دعوای تحویل و تسلیم مبیع، بدون سند رسمی معمولاً پذیرفته نمیشود. ولی در شهرهای دیگر بسیار دیده شده است که دعاوی این چنینی توسط محاکم پذیرفته میشود. بدین معنی که وقتی شخصی ملکی را خریداری میکند و فروشنده قرار است که ملک را در تاریخ مشخصی تحویل و همچنین به نام خریدار انتقال دهد، با استنکاف فروشنده از انجام تعهدات خود خریدار مجبور به طرح دعوا در دادگاه میشود. در این مثالی که زده شد اگر خریدار در شهر تهران بدون اینکه تقاضای تنظیم سند رسمی را نماید صرفاً دادخواست تحویل ملک را ثبت کند، به احتمال خیلی زیاد چنین خواسته ای از خواهان پذیرفته نمیشود و دعوای وی به علت اینکه خریدار بموجب سند رسمی مالک نیست، مردود اعلام میشود.

وکیل خوب در تهران

ب- خلع ید: دعوای خلع ید نیز از جمله دعاوی است که مکرراً در محاکم مطرح میگردد. دعوای خلع ید در مواقعی مطرح میشود که شخصی ملک متعلق به دیگری را بدون اجازه و اذن وی تصرف نموده باشد. دعاوی متعددی وجود دارد که میتواند نتیجتاً منتهی به تخلیه ملک از دست متصرف گردد. به عنوان مثال شکایت تصرف عدوانی در مراجع کیفری، دعوای رفع صرف عدوانی در مراجع حقوقی، دادخواست تخلیه، جملگی در صورتی که منتهی به صدور حکم قطعی گردند نتیجه آن تخلیه ملک توسط دادگاه خواهد بود. ولی انتخاب هر یک از این موارد توسط یک وکیل خوب در تهران و توسط همکارانی که در این حوزه متخصص هستند میتواند تعیین کننده باشد.

سوالات بسیاری میتواند در خصوص دعوای خلع ید مطرح گردد، از جمله:

آیا توسط یکی از مالکین ملک مشاعی علیه سایر شرکاء و یا علیه شخص ثالث بدون حضور تمامی شرکاء امکان طرح دعوای خلع ید وجود دارد؟

مالکی که سند رسمی به نام او نیست آیا میتواند عوای خلع ید مطرح کند؟

آیا امکان طرح دعوای خلع ید در صورتی که ملک بازداشت باشد و یا در رهن بانک باشد وجود دارد؟

اگر اصل سند رسمی را در دست نداشته باشیم و یا گم کرده باشیم آیا امکان طرح دعوای خلع ید وجود دارد؟

سوال های فوق و بسیاری سوالات دیگر میتواند مطرح باشد که تأثیر بسزایی در نتیجه دعوای مطروحه توسط اشخاص، خواهد داشت.

ج- فروش مال مشاع: خواسته فروش مال مشاع در مواقعی مطرح میشود که یک ملک ۶ دانگ، مالکین متعدد داشته باشد. این مالکیت مشاعی میتواند بموجب ارث و یا معامله ایجاد شده باشد. بعنوان مثال اگر پدری ملکی داشته باشد و پس از فوت وراث وی دو پسر و یک دختر باشند این وراث مالکین مشاعی ملک مذکور خواهند بود. در صورتی که هر یک از وارثین فوق تصمیم به فروش ملک داشته باشند ولی سایر وراث با این تصمیم موافقت نکنند، آن شخصی که متقاضی فروش ملک است، میتواند بدون رضایت سایر شرکای خود از طریق دادگاه اقدام به فروش کل ملک نماید. این قاعده در مالکیت مشاعی حاصل از معامله نیز وجود دارد. بیایید فرض کنیم یک ملک ۱۰۰۰ متری، ۴ نفر مالک دارد. مالکیت شخص «الف» ۵۰۰ متر، مالکیت شخص «ب» ۳۰۰ متر، مالکیت شخص «ج» ۱۵۰ متر و مالکیت شخص «د» ۵۰ متر است. در مثال فوق شخص «د» که صاحب ۵۰ متر از یک ملک ۱۰۰۰ متری است، میتواند از طریق دادگاه تقاضای فروش تمامی ۱۰۰۰ متر را بدهد. در صورتی که موضوع به صورت صحیح و قانونی و یا توسط یک وکیل خوب در تهران مطرح شده باشد، دادگاه خواسته وی را اجابت نموده و دستور فروش ملک را به طریق مزایده از طریق تعیین حداقل قیمت توسط کارشناس صادر مینماید.

۴) مطالبات پیمانکاران

قراردادهای پیمانکاری و مطالبات پیمانکاران از شهرداری و ارگانهای دولتی یک حوزه کاملاً تخصصی است؛ که میتواند بر اساس شرایط عمومی پیمان باشد و یا بر اساس یک قرارداد جداگانه که بین طرفین توافق میشود، منعقد شود. در هر صورت وکیل قرارداد پیمانکاری خوب در تهران در این زمینه میتواند خدمات حقوقی تخصصی ارائه نماید.

توصیه میکنیم در صورت داشتن هرگونه مشکل حقوقی قبل از هر اقدام حتماً از یک وکیل خوب مشورت بگیرید. در اکثر مواقع همراهی یک وکیل متخصص میتواند از سردرگمی و اتلاف وقت و هزینه شما بکاهد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی
09126386954