دادور
#

وکیل طلاق توافقی غرب تهران و آشنایی با صفر تا صد آن

وکیل طلاق توافقی در غرب تهران

وکیل طلاق توافقی در غرب تهران

هزینه: ۱۲ میلیون تومان

هزینه فوق شامل: ۱) حق الوکاله برای دو وکیل ۲) هزینه دادرسی ۳) داوری

(هیچگونه هزینه اضافی و جانبی اخذ نمیگردد.)

نحوه پرداخت: ۵۰درصد ابتدا، ۵۰درصد پس از تحویل دادنامه قطعی.

مدت زمان: یک الی دو هفته کاری (به صورت تقریبی) 

نیازی به حضور زوجین در دادگاه نیست.

بروز رسانی در تاریخ: ۱۸ فروردین ۱۴۰۳

گروه حقوقی دادور متشکل از وکلای پایه یک خانم و آقا میباشد که یکی از دفاتر آن در غرب تهران واقع شده است. ساکنین غرب تهران جهت اعطای وکالت یا اخذ مشاوره از وکیل طلاق توافقی در غرب تهران میتوانند با شماره معرفی شده زیر تماس بگیرند.

مشاوره حقوقی تلفنی طلاق توافقی در دفتر وکالت دادور به صورت رایگان انجام میشود.

لازم به ذکر است مجموعه دادور با سالها تجربه در زمینه دعاوی خانواده آماده ارائه خدمات در زمینه طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوجه (زن)، طلاق به درخواست زوج (مرد) و اخذ گواهی انحصار وراثت میباشد.

طلاق توافقی

رایج ترین نوع طلاق که در آن زوجین نسبت به کلیه امور مالی و غیر مالی زندگی مشترک خود به تفاهم و درک مشترک رسیده اند. در این نوع از طلاق زوجین باید نسبت به مسائلی مثل مهریه خانم، اجرت المثل زندگی مشترک، نفقه زوجه و حضانت فرزندان مشترک به تفاهم برسند.

مراحل طلاق توافقی با وکیل طلاق توافقی در غرب تهران

فرض کنید مریم و رضا اختلافات زیادی با هم دارند و علیرغم تلاشهای بسیار زیاد خودشان و خانواده ها، دیگر امکان ادامه زندگی مشترک با هم را ندارند.

مریم و رضا دو فرزند به نام های ندا ۴ ساله و نیما ۷ ساله دارند. مراحل طلاق توافقی آنها به چه صورت خواهد بود؟

۱) مرحله اول توافق است

باید بر سر چه چیزهایی توافق کنند؟

الف) حضانت یا نگهداری فرزندان

لازم است مشخص شود که فرزندان با چه کسی باید زندگی کنند. در طلاق توافقی مهم نیست که قانون، حضانت را به مادر داده است یا به پدر، مهم این است که دو طرف چه چیزی را توافق میکنند. همچنین لازم نیست که متن توافقنامه به صورت کتبی نوشته شود. همین که زن و شوهر به صورت شفاهی بین خود به توافق برسند کافی است.

گروه دادور از خدمات مسلط ترین وکیل های طلاق توافقی در منطقه غرب تهران بهره میگیرد که تمام این توافقات را به بهترین شکل ممکن تنظیم میکنند.

مثلاً در مورد حضانت فرزندان توافق میشود: نگهداری ندا و نیما به عهده مادر است و پدر هفته ای ۲۴ ساعت حق ملاقات خواهد داشت. این موضوع میتواند برعکس باشد و حق حضانت با پدر بوده و مادر هفته ای ۲۴ ساعت و یا ۴۸ ساعت حق ملاقات داشته باشد.

بیشتر بدانید: حضانت فرزند پس از طلاق

ب) دومین موضوع مهریه است

مهریه در طلاق توافقی مهم ترین موضوع مالی است که باید بین دو طرف حل و فصل شود. مریم و رضا هر طوری میتوانند بر سر مهریه به توافق برسند. مثلاً اینطور توافق میشود: مهریه مریم ۱۰۰ عدد سکه بهار آزادی است که ۵۰ عدد سکه بهار آزادی را به رضا بخشیده است و ۵۰ عدد سکه بهار آزادی قرار است در دفترخانه در هنگام ثبت رسمی طلاق پرداخت شود.

بیشتر بدانید: مطالبه مهریه در طلاق توافقی

ج) سومین موضوع جهیزیه است

زن و شوهر باید در خصوص جهیزیه تعیین تکلیف کنند. یکی از سه حالت زیر میتواند توافق شود:

یا جهیزیه در اختیار خانم است.

یا جهیزیه قرار است در اختیار خانم قرار بگیرد.

و یا خانم هیچ ادعایی نسبت به جهیزیه ندارد.

مثلاً اینطور توافق میکنند:  قرار بر این شد که مریم قبل از ثبت طلاق در دفترخانه تمام جهیزیه خود را از رضا تحویل بگیرد.

د) آخرین موضوع نفقه، اجرت المثل و سایر حقوق مالی است

نهایتاً طرفین باید نسبت به سایر حقوق مالی و نفقه و اجرت المثل تعیین تکلیف کنند. با توجه به اینکه دو طرف هرگونه دریافت و پرداخت را در موضوع مهریه انجام میدهند معمولاً در این قسمت اعلام میکنند که هیچگونه ادعایی نسبت به یکدیگر ندارند.

مثلاً اینطور توافق میشود: زوجین هیچ ادعایی در خصوص سایر حقوق مالی نسبت به یکدیگر ندارند و زوجه ادعایی نسبت به نفقه و اجرت المثل ندارد.

۲) مراجعه به دفتر وکیل

بعد از اینکه توافق حاصل شد، زوجین به دفتر وکیل طلاق توافقی مراجعه میکنند. در صورتی که ساکن غرب تهران هستید و تمایل به مراجعه به وکیل طلاق توافقی در غرب تهران دارید با شماره اعلامی در زیر تماس بگیرید و یا به واتساپ ما پیام دهید.

وکیل، توافقات دو طرف را مینویسد و طرفین آن را امضاء میکنند. سپس از طریق سامانه ثنا وکالتنامه ای را تنظیم میکند. (از سال ۹۹ اعطای وکالت به وکیل دادگستری توسط موکلین فقط از طریق سیستمی انجام میشود و وکالتنامه های کاغذی برچیده شده است.)

از آنجایی که یک وکیل دادگستری قانوناً امکان قبول وکالت دو طرف پرونده را ندارد، در طلاق توافقی یک وکیل خانم باید داشته باشد و یک وکیل آقا. پس دو وکیل دادگستری میبایست نسبت به پیگیری مراحل طلاق توافقی اقدام کنند.

حق الوکاله وکیل طلاق توافقی در غرب تهران چقدر است؟

نرخ حق الوکاله وکلای دادور در همه جا ثابت است. بنابراین وکیل طلاق توافقی، نه تنها در غرب تهران بلکه به کلیه مراجعین در سراسر ایران نرخ های ثابت و مقطوع اعلام میکند.

نرخ حق الوکاله در گروه حقوقی دادور برای طلاق توافقی بابت دو وکیل ۱۲ میلیون تومان است. که این هزینه بابت حق الوکاله دو وکیل، هزینه های دادرسی، هزینه مشاوره یا داوری میباشد.

بیشتر بدانید: هزینه طلاق توافقی با وکیل و بدون وکیل چقدر است؟

آیا هزینه جانبی دیگری وجود دارد؟

پس از اخذ رای طلاق از دادگاه توسط وکیل، طرفین میبایست رای طلاق توافقی (گواهی عدم امکان سازش) را به هر یک از دفاتر ثبت طلاق ببرند و طلاق خود را ثبت کنند.

بدیهی است ثبت رسمی طلاق در محضر، هزینه جداگانه ای دارد که باید توسط طرفین پرداخت شود.

هزینه دفترخانه برای طلاق چقدر است؟

با توجه به وجود سهمیه بندی در دفاتر طلاق و اینکه هر محضر اجازه ثبت تعداد محدودی طلاق در هر استان را دارد، دفاتر طلاق هزینه های متفاوتی را اعلام میکنند. در حال حاضر در شهر تهران ثبت طلاق از یک میلیون و پانصد هزار تومان تا گاهاً سه میلیون و پانصد هزار تومان هزینه دارد.

آیا وکیل، خدمات مربوط به ثبت طلاق را هم انجام میدهد؟

بله چنانچه طرفین تمایل به ثبت طلاق توسط وکیل داشته باشند، این اقدام با پرداخت هزینه جداگانه قابل انجام است. هر چند ثبت طلاق پروسه سخت و پیچیده ای نیست و زوجین میتوانند پس از اخذ رای دادگاه به دفتر طلاق مراجعه و طلاق خود را ثبت نمایند.

مدت زمان انجام طلاق توافقی چقدر است؟

این سوال که طلاق توافقی چقدر زمان میبرد با توجه به محل ثبت دادخواست طلاق توافقی متفاوت است. طلاق توافقی با وکیل توسط گروه وکلای دادور معمولاً یک هفته الی دو هفته کاری زمان میبرد. البته اعلام زمان دقیق ممکن نیست و وکلای دادگستری حق اعلام زمان قطعی به موکلین خود را ندارند. زمان اعلامی با توجه به تجربه وکیل و تسلط وی نسبت به موضوع میتواند متفاوت باشد. بعنوان مثال در صورتی که وکیل طلاق توافقی در مجتمع های قضایی واقع در غرب تهران اقدام به ثبت دادخواست نماید، ممکن است با مجتمع های قضایی واقع در شرق تهران متفاوت باشد.

مدت زمان طلاق توافقی

آیا طلاق توافقی بدون حضور زوجین انجام میشود؟

بله با توجه به اینکه در تمام مراحل، وکلای قانونی هر دو طرف حاضر میشوند، تمام مراحل طلاق توافقی بدون نیاز به حضور زوجین انجام میشود. بنابراین با توجه به بار روانی که طلاق به طرفین وارد میکند، حضور زوجین در دادگاه میتواند به افزایش تنش بیشتر بیانجامد. از اینرو سعی میکنیم این موضوع را با کمترین اصطکاک ممکن به انجام برسانیم.

بنابراین جهت سهولت دسترسی به وکیل طلاق توافقی در غرب تهران ساکنین مناطق غرب تهران از جمله سعادت آباد، شهرک غرب، پونک، جنت آباد، اکباتان و… میتوانند به آدرس مندرج در پایین صفحه با هماهنگی قبلی مراجعه نموده و مشاوره رایگان در خصوص طلاق توافقی دریافت کنند.

سوالات متداول

هزینه طلاق توافقی چقدر است؟

حق الوکاله دو وکیل در گروه حقوقی دادور با هزینه های جانبی تا اخذ رای دادگاه ۱۲ میلیون تومان است.

اگر وکالت در طلاق داشته باشیم، حضور وکیل الزامی است؟

بله حضور حداقل یک وکیل در این صورت الزامی است.

در صورت اعطای وکالت حضور زوجین نیاز است؟

خیر در گروه حقوقی دادور انجام تمام مراحل بدون حضور زوجین انجام میشود.

۵/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی
09126386954