دادور
#

وکالت در امور ملکی توسط وکیل متخصص

وکیل ملکی
  • ۱۶ شهریور ۱۴۰۰
  • 2082 بازدید
  • بدون نظر

وکیل ملکی وکیلی است که در حوزه های گوناگون مرتبط با امور ملکی تبحر و تجربه کافی داشته باشد. وکلای گروه حقوقی دادور در طی سالها، تجربه های فراوانی در زمینه دعاوی ملکی کسب نموده اند. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد دعاوی ملکی میتوانید با شماره های معرفی شده در پایین صفحه تماس بگیرید.

وکیل ملکی در کدام دعاوی میتواند طرح دادخواست کند

دعاوی ملکی بسیاری ممکن است در محاکم مطرح شود. انتخاب نوع دعوا توسط وکیل ملکی در واقع همان نقشه راهی است که توسط وکیل طی میشود و بسیار اهمیت دارد.

وکیل ملکی میتواند در دعاوی زیر طرح دادخواست نماید:

الف) دعاوی مبتنی بر قرارداد

مثل قرارداد بیع (خرید و فروش)، قرارداد اجاره، عقد رهن، صلح، هسبه و همچنین قراردادهای مبتنی بر همکاری مثل قرارداد مشارکت در ساخت و داوری در قرارداد مشارکت در ساخت و… بنابراین دعوای الزام به تنظیم سند رسمی در همین دسته قرار میگیرد.

ب) دعاوی ناشی از ارث

مثل تقسیم ماترک، فروش مال مشاع، اجرت المثل ایام تصرف و…

ج) دعاوی کیفری

مثل کلاهبرداری، فروش مال غیر، جعل و…

د) دعاوی مبنی بر انحلال قرارداد

مثل دعوای فسخ، ابطال سند، اقاله قرارداد، ابطال قرارداد و سایر دعاوی مثل دعاوی مطالبه قیمت ملک از شهرداری، خلع ید از دولت و شهرداری ها و خلع ید و رفع تصرف علیه اشخاص. هر کدام از دعاوی یاد شده در بالا ممکن است فروض متعددی داشته باشد و تقسیم بندی بالا ممکن است دقیق نباشد ولی یک نگاه کلی به خواننده میدهد.

بیشتر بدانید: وکیل متخصص تنظیم قرارداد در تهران

مزایای داشتن وکیل ملکی متخصص

طرح دعاوی ملکی در واقع مثل یک بازی شطرنج است. موارد بسیار متعددی وجود دارد که اشخاص حق خویش را به علت عدم طرح دعوی درست و یا عدم دفاع صحیح از دست داده اند. بعلت تعدد بسیار زیاد دعاوی قابل طرح و ارتباط پیچیده حقوقی دعاوی با یکدیگر، درک درست از ساختار حقوقی بسیار اهمیت دارد. استفاده از وکیل ماهر ملکی، تاثیر بسزایی در احقاق حق شما دارد.

مشکل ملکی دارم، از کجا شروع کنم؟

برای شروع هر اقدام حقوقی شما باید برای وکیل، طرح مسئله کنید. باید مدارک مرتبط را در صورت نیاز ارائه دهید و موضوع را برای وکیل شرح دهید. وکیل ملکی یا وکیل قراردادها، پس از بررسی موضوع اگر مورد شما راهکار حقوقی داشته باشد به شما اعلام مینماید و از هزینه های مرتبط شما را آگاه میکند. هزینه دعاوی ملکی و حق الوکاله وکیل فقط پس از بررسی کامل پرونده قابل اعلام است.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی
09126386954